Historia

Bertani TRASPORTI działa w branży transportowej we Włoszech od 1930 roku, dzięki jego założycielowi, Cesare Bertani.

Później Guglielmo Bertani, wraz z braćmi Mario i Renato, przejęli działalność ojca. Założona w 1938 roku, Bertani Trasporti SpA, operacyjna spółka holdingowa Grupy Bertani, rosła krok po kroku, aby stać się jednym z największych dostawców motoryzacyjnych w Europie logistycznie, obejmując całe terytorium europejskie. Obecnie Bertani Group jest jednym z liderów w dziedzinie transportu i dystrybucji samochodów, pojazdów przemysłowych, motocykli, ciągników rolniczych, części zamiennych i materiałów.
O nas

Bertani POLSKA to część Bertani GROUP, całkowicie kontrolowana przez HOLDING ITALIA.

Powstanie firmy Bertani Poland było oparte na polityce racjonalnego rozwoju na obszarze Europy wschodniej, oddział przeprowadził szereg inwestycji, celem wyspecjalizowania się w transporcie każdego rodzaju pojazdu. Zespół wykwalifikowanych kierowców zawodowych jest jednym z naszych głównych atutów, jak również zwiększenie ilości samochodów ciężarowych to nasz znak rozpoznawczy. Ponadto, liczba naszych podwykonawców stale rośnie, dzięki czemu możemy regularnie rozwijać usługi międzynarodowego transportu pojazdów we wszystkich kierunkach. Dzięki współpracy z szerokim gronem partnerów, jesteśmy w stanie zaoferować szybkie, skuteczne i wysokiej jakości dostawy pojazdów do swoich odbiorców.
Bertani w Europie

Strategiczne działania związane z zarządzaniem firmy koncentrują się w głównej siedzibie w Castiglione delle Stiviere (Włochy).

Wszystkie jednostki operacyjne zlokalizowane są w kilku punktach wymiany towarów i samochodów w Europie, co ułatwia odbiór i dystrybucję. Jesteśmy także obecni ze swoimi oddziałami w Niemczech, Polsce i Szwajcarii, w celu zagwarantowania naszym lokalnym klientom pewności, iż wszystkie ich potrzeby zostaną zaspokojone. Dobra organizacja wszystkich naszych oddziałów dowodzi, że jesteśmy wiarygodnym i solidnym partnerem na rynkach międzynarodowych.
Transport

Nasza flota to około 500 samochodów co gwarantuje wysoką wydajność transportową .

Oferujemy specjalistyczne transportery w zakresie transportu pojazdów, a także przyczepy / naczepy dla wszystkich rodzajów towarów związanych z częściami zamiennymi i materiałami produkcyjnymi. W zarządzaniu naszą flotą stosujemy system telemetryczny Transics, który jest uważany za najlepszy w Europie. Obok własnego taboru, współpracujemy z wykwalifikowanymi podwykonawcami, którzy działają wyłącznie dla nas. Dzięki tej współpracy jesteśmy w stanie zaoferować flotę ponad 1000 transporterów samochodowych dla naszych klientów.
Logistyka

Dział logistyki w Bertani Trasporti to wysoko wykwalifikowany personel.

Departament Logistyki w Bertani Poland tworzy wysoko wykwalifikowany personel, który jest odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi działaniami związanymi z transportem samochodów. Samochody są ładowane na transportery samochodowe lub wagony przy wyjściu z zakładów produkcyjnych, a następnie transportowane bezpośrednio do sieci dystrybucyjnej lub do naszych centrów logistycznych i magazynów z codzienną certyfikacją dostawy. Dzięki modernizacji całego sprzętu satelitarnego, który rozpoczął się pod koniec 2009 roku obecnie spółka jest w stanie uzyskać: położenie każdego pojazdu w czasie rzeczywistym, przesyłanie i odbieranie wiadomości SMS, monitorowanie załadunku / rozładunku naszych samochodów ciężarowych, stałą aktualizację prędkości oraz bieżącą komunikację z kierowcami.
Środowisko

W prowadzeniu naszej działalności chronimy środowisko naturalne

Poprzez zmniejszanie zużycia zasobów naturalnych naturalnych i planowanie racjonalnego zarządzania oferowanymi usługami. Zwracamy przy tym uwagę na rozwój dostępnych technologii. Ekologiczne zarządzanie firmą nie może pominąć aktualnego prawa dotyczącego ochrony środowiska.
Magazynowanie

Bertani oferuje przestrzeń o łącznej powierzchni około 2.070.000 m2 i około 80.000 m2 powierzchni magazynowej

Każda jednostka ma wszystkie urządzenia niezbędne do przechowywania samochodów osobowych, motocykli i pojazdów przemysłowych. Wyposażamy nasze magazyny w najnowocześniejsze technologie do zarządzania i składowania towarów. Na życzenie grupy naszych klientów organizujemy specjalne centra usług, w których samochody pre-delivery mogą być wystawiane i składowane, np przygotowanie do wystaw, pokazów lub innych szczególnych wymagań. Gromadzenie i dystrybucja odbywa się poprzez 15 powiązanych miejsc dostępnych we Włoszech w Castiglione delle Stiviere, siedzibie naszej firmy, a także w Lonato, Ospitaletto, Werona, Livorno, Civitavecchia, Pontecagnano , Settimo Torinese, Genua, Sesto Fiorentino, Fano, Tortoreto, Nola, Olbia, Palermo i 2 z poza Włoch (Ulm w Niemczech i Bieruniu w Polsce).